Copyright 2019 - Custom text here

Początek marca upłynął wszystkim przedszkolakom "na łamaniu głowy" i rozwiązywaniu matematycznych łamigłówek. Przyczyn zaistniałej sytuacji należy dopatrywać się w realizacji tematu kompleksowego /we wszystkich grupach wiekowych/, opartego na treściach matematycznych. Matematyka w przedszkolnym wydaniu dowodzi, że wiedza matematyczna może być niezwykle ciekawa, atrakcyjna, kreatywna i wzbudzająca wiele emocji :) W trakcie matematycznego tygodnia dzieci miały wiele okazji,

by zasmakować pracy konstruktora czy krawcowej/krawca. Poczuć atmosferę rywalizacji wymagającej uważnej obserwacji, przeliczania, znajomości cyfr oraz dodawania. Ponadto, każda z grup zaprezentowała w holu przedszkola swoje dzieła matematyczne w rozmiarze XXL :) Sensoryczne figury, cyfry i znaki matematyczne w zaskakujących rozmiarach, materiał do klasyfikacji wg ... wielkości (mniejszy, większy i NAJWIĘKSZY) oraz kostka do gry o nietuzinkowym rozmiarze świadczą o gigantycznych możliwościach i potencjale matematycznym naszych przedszkolaków:) Gratulujemy!!!